IPID

[PL]

Rozwiązania IPID
integracja i automatyka pożarowa

 
Wysoki poziom integracji w instalacjach budynkowych jest możliwy przez stosowania wspólnych standardów komunikacyjnych w systemach pożarowych i systemach automatyki budynkowej. W tym celu stworzyliśmy sterownik FSG (Fire Security Gateway), który jest pierwszym dostępnym na rynku swobodnie programowalnym sterownikiem automatyki budynkowej, posiadającym certyfikaty i dopuszczenia niezbędne do sterowania urządzeń pożarowych.
 
 
Sterownik FSG został certyfikowany jako Centrala Sterowania Oddymianiem, może sterować i monitorować cyfrowo klapy pożarowe odcinające ze sprężyną zwrotną oraz klapy pożarowe odcinające kondensatorowe. Z wykorzystaniem wyjść przekaźnikowych i wejść parametrycznych może sterować i monitorować urządzenia automatyki pożarowej, między innymi klapy pożarowe dymowe, wentylatory oddymiające, wentylatory strumieniowe, klapy i okna oddymiające, kurtyny i drzwi pożarowe.
Główną cechą sterownika FSG jest możliwość jego nieograniczonej integracji z rozwiązaniami innych producentów. Komunikacja pomiędzy sterownikami pracującymi w sieci oraz pomiędzy sterownikiem a zewnętrznymi systemami opiera się o standardy BACnet.  Dodatkowo w urządzeniu zostały zaimplementowane, popularne w automatyce budynkowej protokół Modbus, protokół komunikacji cyfrowej siłowników i czujników Belimo MP-Bus oraz protokół do obsługi komunikacji cyfrowej klap odcinających kondensatorowych FDBus.
 

Integracja pomiędzy instalacjami w układami automatyki wymaga w wielu przypadkach konwerterów wewnętrznych protokołów producentów do standardów BACnet. Dostawcy rozwiązań i integratorzy systemów zauważają potrzebę wizualizacji  i sterowania instalacji niskoprądowych w systemach BMS. Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku powstał nieliniowy konwerter protokołów FUS (Fresh Universal Server). Urządzenie umożliwia dwustronne „tłumaczenie” protokołów producentów na protokół komunikacyjny BACnet IP.

Kolejnymi rozwiązaniami IPID wpisującymi się w idee integracji jest swobodnie programowalny panel sterujący CDP (Control Display Panel) oraz system zarządzania kontroli dostępu IPDesk, które również zostały oparte o współpracę z producentami rozwiązań BACnet. Panel CDP umożliwia sterowanie z klawiatury membranowej 42 układów automatyki i wizualizację stanu 74 zmiennych stanu urządzeń w środowisku automatyki budynkowej. Aplikacja IPDesk powala na integrację systemu kontroli dostępu Delta Controls z czytnikami biometrycznymi BioEntry, oferując prosty i funkcjonalny interfejs użytkownika. 


Biurowiec IPID

W związku z realizacją projektu „Rozwój przedsiębiorstwa poprzez stworzenie nowego obiektu przystosowanego do wytwarzania pomp ciepła” przystąpiliśmy do wyłonienia generalnego wykonawcy usług budowlanych.

Czytaj więcej

Securex 2014

Z przyjemnością informujemy, że dzieki uprzejmości naszego partnera firmy DRAFTEL będziemy mieli możliwość zaprezentowania naszych produktów  na międzynarodowych targach zabezpieczeń Securex, które odbędą się 8-11 kwietnia 2014 w Poznaniu. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy DRAFTEL (pawilon 8, stoisko 5)

Czytaj więcej

Integracja automatyki pożarowej i budynkowej.

W grudniowym numerze Ochrona Mienia i Informacji ukazał się artykuł naszego partnera handlowego firmy Draftel, na temat integracji automatyki pożarowej i automatyki budynkowej z wykorzystaniem sterownika FSG. Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej