IPID

[PL]

urządzenie pożarowesterowanie konwencjonalne

 
Centrala Sterowaniem Oddymianiem FSG jest przeznaczona do sterowania i monitorowania urządzeń przeciwpożarowych, służących do oddymiania grawitacyjnego i mechanicznego. Urządzenie zostało wyposażone w 8 wyjść przekaźnikowych swobodnie programowalnych oraz 8 wejść parametrycznych, dodatkowo zostało wyposażone w port RS485 do monitorowania urządzeń pożarowych. W tak skonfigurowanym urządzeniu możemy realizować skomplikowane sterowania, przykładem takiego rozwiązania jest sterowanie pożarowe i monitorowanie przetwornic częstotliwościowych zasilających wentylatory oddymiające, które wymagają pracy w trybie pożarowym ze zmienną prędkością. Sterowanie odbywa się przez funkcję potencjometru cyfrowego realizowaną na wyjściach przekaźnikowych sterownika, natomiast monitorowanie stanu pracy falownika odbywa się po protokole Modbus.
 
 
Sterownik wykonuje zaprogramowane algorytmy sterujące na podstawie sygnałów z zewnętrznych urządzeń kontrolnych, w przypadku pracy sieciowej sterownika możemy realizować algorytmy sterujące pomiędzy poszczególnymi sterownikami. Dodatkowo w sterowniku została zaimplementowana funkcjonalność badania ciągłości linii sterującej pracą napędów elektromechanicznych i trzymaczy elektromagnetycznych.

Biurowiec IPID

W związku z realizacją projektu „Rozwój przedsiębiorstwa poprzez stworzenie nowego obiektu przystosowanego do wytwarzania pomp ciepła” przystąpiliśmy do wyłonienia generalnego wykonawcy usług budowlanych.

Czytaj więcej

Securex 2014

Z przyjemnością informujemy, że dzieki uprzejmości naszego partnera firmy DRAFTEL będziemy mieli możliwość zaprezentowania naszych produktów  na międzynarodowych targach zabezpieczeń Securex, które odbędą się 8-11 kwietnia 2014 w Poznaniu. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy DRAFTEL (pawilon 8, stoisko 5)

Czytaj więcej

Integracja automatyki pożarowej i budynkowej.

W grudniowym numerze Ochrona Mienia i Informacji ukazał się artykuł naszego partnera handlowego firmy Draftel, na temat integracji automatyki pożarowej i automatyki budynkowej z wykorzystaniem sterownika FSG. Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej