IPID

[PL]

FUS Konwerter protokołów do standardu bacnet

 

Integracja instalacji niskoprądowych a w szczególności systemów sygnalizacji pożaru i systemów kontroli dostępu z systemami automatyki budynkowej daje wiele korzyści ekonomicznych i operacyjnych. Wraz z rozwojem rynku systemów zarządzania budynków BMS oraz poszerzeniem specyfikacji protokołu BACnet o elementy branży zabezpieczeń zwiększa się zainteresowanie możliwością łączenia obydwu branż w jedno rozwiązania.

Firma IPID opracowała w tym celu sterownik FUS, który jest działającym w czasie rzeczywistym konwerterem pomiędzy protokołami wewnętrznymi systemów niskoprądowych a środowiskiem BACnet. Urządzenie zostało zaprojektowane w celu integracji rozwiązań, które nie posiadają zaimplementowanej obsługi protokołu BACnet ze sterownikami i programami wizualizacyjnymi automatyki budynkowej.
Sterownik FUS jest rozwiązaniem sprzętowym które wspiera obsługę protokołów komunikujących się w standardzie RS232, RS485, RS422 oraz standardzie sieci lokalnych Ethernet. Prezentacja protokołów poszczególnych urządeń w sieci BACnet wymaga uruchomienia na sterowniku FUS struktury bazodanowej która umożliwia nieliniową konwersję danych. W praktyce, na etapie uruchomienia na sterowniku są automatycznie odwzorowane wszystkie elementy i parametry instalacji niskoprądowej. Wszystkie możliwe do uzyskania w protokole produktu informacje  są przyporządkowywane do obiektów oraz ich parametrów i przedstawiane na sterowniku FUS w komunikacji BACnet IP. Dla protokołów dopuszczających komunikację dwustronną są opracowywane obiekty umożliwiające ich sterowanie z poziomu BACnet. 
Przygotowanie firmware do obsługi danego rozwiązania wymaga poznania szczegółowego opisu protokołu, dostarczenie sprzętu do przeprowadzanych testów oraz uszczegółowienia zakresu integracji i formy prezentacji w danych strukturze BACnet.
.

Biurowiec IPID

W związku z realizacją projektu „Rozwój przedsiębiorstwa poprzez stworzenie nowego obiektu przystosowanego do wytwarzania pomp ciepła” przystąpiliśmy do wyłonienia generalnego wykonawcy usług budowlanych.

Czytaj więcej

Securex 2014

Z przyjemnością informujemy, że dzieki uprzejmości naszego partnera firmy DRAFTEL będziemy mieli możliwość zaprezentowania naszych produktów  na międzynarodowych targach zabezpieczeń Securex, które odbędą się 8-11 kwietnia 2014 w Poznaniu. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy DRAFTEL (pawilon 8, stoisko 5)

Czytaj więcej

Integracja automatyki pożarowej i budynkowej.

W grudniowym numerze Ochrona Mienia i Informacji ukazał się artykuł naszego partnera handlowego firmy Draftel, na temat integracji automatyki pożarowej i automatyki budynkowej z wykorzystaniem sterownika FSG. Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej